Prohlídky divadla

Prohlídky divadelních budov jsou mezi návštěvníky velmi oblíbené. Ve všech budovách Národního divadla Brno jsou vám k dispozici fundovaní průvodci, kteří vás seznámí nejen s jejich historií a stavebním vývojem, ale sdělí vám i nejrůznější zajímavosti a pikantnosti, které jen tak neuslyšíte. Dostanete se také do míst běžným divákům nepřístupných, jako je zákulisí nebo technické prostory divadla. Během sezony lze prohlídky uskutečnit po individuální dohodě (min. týden před datem prohlídky) pro skupiny minimálně deseti osob.

Prohlídka v Mahenově divadle 
dle individuální domluvy


Prohlídka v Janáčkově divadle
dle individuální domluvy

Prohlídka v divadle Reduta
dle individuální domluvy

Důležité upozornění

Rádi bychom se omluvili všem zájemcům o prohlídky našich budov, pro které je nezbytné bezbariérové prostředí. Doba, ve které byly budovy navrženy a postaveny, na taková opatření bohužel nemyslela, a tím pádem není možné jak z technických, tak bezpečnostních důvodů, nabízet prohlídky osobám s omezením pohybu.
Srdečně vás ovšem přivítáme na představeních ve všech našich hledištích, která jsou pro osoby s omezením pohybu přístupná.
Děkujeme za pochopení.

Cena prohlídek
dospělí/senioři 100 Kč
děti/studenti 50 Kč

Letní prohlídky divadelních budov
Na léto roku 2019 jsme pro vás opět připravili cyklus prohlídek všech tří budov Národního divadla Brno. Zajímavá bude jistě zejména prohlídka Janáčkova divadla, která v uplynulém roce prošla generální rekonstrukcí. Prohlídky budou probíhat v týdnu od 12. do 18. srpna, každý den od 10 do 18 hodin, každou celou hodinu mimo polední pauzy 13–14 hodin. Maximální počet účastníků je 20 osob.