Pravidelný off program

Poučeného diváka čeká zaručeně silný umělecký zážitek!

Předpremiérové kukátko

Povídání  o inspiracích, úskalích, očekáváních se  členy premiérových inscenačních týmů. Je pro vás v životě důležitá inspirace? Pronikáte rádi do hloubky věcí, abyste jim lépe porozuměli? Využijte ještě před prvním uvedením nových operních produkcí naše Předpremiérová kukátka k setkání se sólisty, režiséry, dirigenty, scénografy a s dalšími členy premiérových inscenačních týmů. Povídání o inspiracích, úskalích, očekáváních, koncepcích, vše oživeno živými vstupy sólistů, fotografiemi, audio-video ukázkami a historkami ze zákulisí. Více informací zde.

Krok za oponu

Opera není mrtvé umění. Naopak je stále aktuální, atraktivní a svou rozmanitostí a komplexností nás rozvíjí a obohacuje o zážitky, které by nám žádný jiný druh umění nemohl dát. Chceme vám nabídnout možnost nahlédnout operu zblízka, a proto jsme pro vás připravili speciální řadu setkání s jednotlivými operními díly nazvaný Krok za oponu. Více informací zde.

Lektorské úvody

Krátké, zajímavé, neotřelé povídání dramaturga či režiséra týkající se konkrétní inscenace. Během čtvrt hodiny se dozvíte poutavé informace o autorovi a tvůrcích, dramaturgicko-režijní koncepci, průběhu zkoušení apod. Tyto znalosti vám umožní hlubší pochopení inscenace a tím pádem i lepší divadelní zážitek. Nejde o strohé akade­mické přednášky, ale o poutavé a neotřelé dramaturgické úvody k uváděným titulům. Řadě diváků poskytnou nejen zábavný vhled, ale také klíč k porozumění výsledné inscenaci. Stačí jediné – vybrat si termín a přijít do foyer půl hodiny před před­stavením. Vstup zdarma.

Více informací v Zákaznickém centru na ulici Dvořákova 11 nebo na obchodni@ndbrno_cz542 158 120.