Jedete do divadla autem?

Jdete na představení do NdB a nevíte, kde nejlépe zaparkovat? Rádi vám poradíme.   

Mahenovo divadlo

Pokud jedete do Mahenova divadla, tak můžete svoje vozidlo ve všední dny zaparkovat na parkovišti v ulici Za divadlem nebo Rooseveltově, přestože je tam modrá zóna. Stačí si pouze v parkovacím automatu, kde je prvních třicet minut parkování zdarma, zaplatit patřičný poplatek. O víkendu jsou tato parkovací místa k dispozici po celý den zdarma. Nebo můžete využít parkování v podzemním parkovišti JD parking pod piazzettou Janáčkova divadla, vjezd od tramvajové zastávky Moravské náměstí (u pomníku osvobození).

Janáčkovo divadlo

Nejjednodušší a nejelegantnější je využít podzemní parkoviště JD parking, které se nachází přímo pod Janáčkovým divadlem a které je výtahem propojeno přímo s foyer Janáčkova divadla. To znamená, že se dostanete suchou nohou přímo k šatnám. Další možnost je parkovat na ulici Rooseveltově vedle Janáčkova divadla. Je zde sice modrá zóna, kde ve všední den zaplatíte parkovné, ale prvních třicet minut je zdarma. O víkendu se parkuje zdarma celý den. Jako poslední možnost je ještě parkovací dům Rozmarýn na rohu ulice Kounicova a Koliště, ten už je ale od Janáčkova divadla poměrně vzdálený.

Divadlo Reduta

Při návštěvě divadla Reduta je nejlepší zaparkovat v podzemních garážích pod OC Velký Špalíček, které mají vjezd z Dominikánského náměstí anebo v parkovacím domě Dominik, vedle Nové radnice, který má vjezd z Husovy ulice. Na Zelném trhu bychom parkovat nedoporučovali.