Info pro osoby se zdravotním handicapem

Obecná pravidla

Před nákupem vstupenek vždy kontaktujte infolinku Zákaznického centra NdB, kde vám poradíme s výběrem míst.
Návštěvu divadla si naplánujte tak, abyste byli v divadle cca 30 minut před začátkem představení.
Pamatujte, že počet míst je omezen, proto nákup vstupenek neodkládejte.
V případě jakéhokoliv problému se obraťte na inspektora hlediště.
Infolinka Zákaznického centra NdB: každý všední den od 8.30 do 18.00 na telefonním čísle 542 158 120.

Pro vstup do budovy a pohyb v budovách prosím použijte následující instrukce.

Janáčkovo divadlo

Bezbariérový přístup se nachází u Zákaznického centra, Rooseveltova 1–7. Stačí zazvonit na zvonek u vstupních dveří a náš personál se o vás postará a zajistí pro vás plošinu, která se nachází na vnitřním bočním schodišti. Pokud přijedete autem, můžete zaparkovat v podzemní garáži JD Parking, kde se nachází výtah do přízemí divadla, který je v provozu nejdříve hodinu před představením. V přízemí JD je umístěna šatna, kde budete přednostně obslouženi. Místa v hledišti jsou v přízemí zprava i zleva u řady 6, dvě a dvě na každé straně. WC pro vozíčkáře je umístěno v přízemí JD vlevo od šaten a také v suterénu v průchodu z parkoviště do Janáčkova divadla. Informace pro sluchově postižené: Janáčkovo divadlo disponuje UHF systémem pro nedoslýchavé, které je k dispozici v přízemí od 1. do 15. řady. V přízemí v prostoru prodeje programů je přístroj na vyžádání k dispozici. Inspektor hlediště: +420 605 713 728.

Mahenovo divadlo

Bezbariérový vstup je služebním vchodem z ulice Rooseveltova. Zaměstnanci divadla vám pomohou do prostoru šaten. Ze šatny vede výtah do prvního pořadí. Zde je možno využít místa v prezidentské lóži. Výtah je o maximální šířce 65 cm. Pokud je vozík širší než 65 cm nebo delší než 105 cm, pracovníci NdB vám na místě zapůjčí vozík, který těmto rozměrům odpovídá.

Informace pro sluchově postižené: Mahenovo divadlo bohužel zatím nedisponuje indukční smyčkou.
V případě jakýchkoli potíží kontaktujte prosím inspektora hlediště na čísle: +420 605 713 728.

Reduta

Bezbariérový vstup je ze Zelného trhu až k výtahu. Výtah vás vyveze do prvního patra, přímo před divadelní sál, kde je hned u vstupu místo pro vozíčkáře. WC pro vozíčkáře je v přízemí i v patře. Šatnu najdete při příchodu do budovy vlevo. 

Informace pro sluchově postižené: Divadlo Reduta disponuje indukční smyčkou. Indukční smyčka je k dispozici v divadelním sále od 4. do 13. řady.
V případě jakýchkoli potíží kontaktujte prosím inspektora hlediště na čísle: +420 605 713 728.