Mahenovo divadlo

Malinovského nám. 1, Brno, tel.: 542 158 111

Image

Základní informace o budově

Mahenovo divadlo - Malinovského nám. 1, Brno, původně německé Městské divadlo Na hradbách, postavené v letech 1881-82 podle projektu vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermana Helmera, patří k významným architektonickým památkám města Brna. Budova s harmonizující neorenesanční fasádou, dominující Malinovského náměstí, získala pozoruhodný primát - stala se prvním plně elektricky osvětleným divadlem v Evropě. Emocionálně působící neobarokní interiér divadla, charakteristický pro fázi již pozdního historismu, je bohatě vyzdoben, a to jak v části vestibulu a foyeru, tak v části hlediště, zdobeného mj. nástropními alegorickými lunetami a jedinečným křišťálovým lustrem. Sídlem českého Národního divadla v Brně se divadlo stalo po skončení první světové války, v současné době jsou v Mahenově divadle uváděny především činoherní, výjimečně komornější operní a baletní inscenace. Kapacita divadelního sálu je 569 míst. Prostory foyeru a prvního patra mohou sloužit i jako místo ke slavnostním přípitkům, rautům a setkáním. Je možné domluvit i cateringové služby.

Jak se k nám dostanete

Kontakt:

Informace pro handicapované

Přístup do Mahenova divadla je limitován šíří vozíku 69cm. Širší vozíček bohužel není možné do prostor Mahenova divadla umístit.

Bezbariérový vstup není, musíte přijet ke služebnímu vchodu. Zaměstnanci divadla vám pomohou do prostoru šaten. Ze šatny je výtah do prvního pořadí. Zde je možnost využít místa v presidentské lóži a v dalších lóžích.

WC pro vozíčkáře je u šaten vlevo. 

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player