7. 10. 2013

Výstava fotografií OKAmžik ŽIVOTA

Nevšedním způsobem představený pohled na svět očima mentálně, tělesně a kombinovaně postižených dětí či dětí nevyléčitelně nemocných a jejich osobních asistentů, to je cílem unikátní fotografické výstavy, kterou si lidé budou moci prohlédnout v prostorách vestibulu Mahenova divadla a také venku před hlavním vstupem do budovy.

 

7. 10. 2013

Dvě brněnské Ceny Thálie budou vystaveny v Síni slávy

U příležitosti první činoherní premiéry v nové sezoně, kterou bude inscenace legendární polské hry Veselka 18. října 2013, se expozice v Síni slávy v přízemí budovy Mahenova divadla rozroste o dvě sošky Cen Thálie, jež obdrželi dlouholetí členové souboru Mahenovy činohry Jaroslav Dufek a Josef Karlík. Diváci si je poté budou moci prohlédnout vždy hodinu před představením a během představení, stejně jako i původní výstavu věnovanou legendárním osobnostem spojeným s činohrou, operou a baletem Národního divadla Brno.

 

7. 10. 2013

Životní jubileum Bedřicha Výtiska

Jeden z nejoblíbenějších herců současné Mahenovy činohry a představitel úctyhodného počtu zejména komediálních rolí Bedřich Výtisk oslaví 22. října šedesáté narozeniny.

 

4. 10. 2013

Do Mahenova divadla přichází VESELKA

Slavná hra velkého polského dramatika Stanisława Wyspiańského (1869–1907) v těchto týdnech ožívá na zkušebně Mahenovy činohry. Premiéra bude již 18. října.

 

11. 09. 2013

Ladislav Frej opět na prknech Mahenova divadla

Na jinak beznadějně vyprodané reprízy zbývá ještě pár vstupenek. Buďte u toho 28. září!

 

11. 09. 2013

Advent v Mahenově činohře

Advent s Mahenovou činohrou - úspěšnou Českou mši vánoční nahradí Betlémská hvězda! Premiéra 30. listopadu 2013.

 

11. 09. 2013

Životní jubileum Marie Durnové

Významná přední herečka Národního divadla Brno Marie Durnová se v polovině letních prázdnin dožila krásného životního jubilea, když oslavila 70. narozeniny. Mahenova činohra by proto své stále aktivní člence hereckého souboru ráda věnovala první letošní reprízu divácky oblíbené Shakespearovy komedie Veselé paničky windsorské , která se uskuteční 3. října 2013. Vstupenky na toto představení jsou již v prodeji a vy tak můžete paní Durnové poděkovat spolu s námi.

 

11. 09. 2013

Zdeněk Maryška hostem v Mahenově činohře

Těšit se na něj můžete v připravované inscenaci Veselka v roli Pána domu. Premiéra již 18. října.