Aktuality

29. 04. 2021

Mezinárodní den tance 2021

Přejeme krásný Mezinárodní den tance 2021! Sledujte nás online na www.mezinarodnidentance.cz.

 

7. 04. 2021

Romeo a Julie v červenci na Biskupském dvoře!

V létě budou mít diváci možnost vidět již počtvrté balet pod širým nebem.  Balet NdB Open Air  se v letošním roce již tradičně uskuteční, vedle představení dalších divadel a hudebních vystoupení, jako součást  Léta na Biskupském dvoře 2021 .  Tentokrát jsme však zvolili legendární celovečerní titul Romeo a Julie, který diváci kvůli nouzovému stavu nemohli již rok vidět na domovské scéně v Janáčkově divadle.

 

27. 02. 2021

Karel Janečka slaví 85. narozeniny!

Dnes slaví 85. narozeniny emeritní sólista Baletu NdB, baletní mistr a pedagog Karel Janečka!  Gratulujeme a přejeme hlavně hodně zdraví, pohody a radosti!

 

26. 02. 2021

Nejlepší videa ze soutěže Tančíme s Louskáčkem! :)

Smutek těch nejmenších diváků ze skutečnosti, že neuvidí své oblíbené prosincové představení Louskáček nás přivedl k myšlence vytvořit aktivitu pro děti, taneční soutěž s tématikou baletu Louskáček. Na jevišti Janáčkova divadla vzniklo v kulisách baletu pět výukových videí, kdy pohádkové postavy předvedly zlehčené a zkrácené verze choreografie (Mechanický vojáček, Harlekýn a Kolombína, Španělský tanec, Arabský tanec a Ruský tanec) a následně po částech vysvětlily. Získa li jsme mnoho nadšených ohlasů dětí a byla nám zaslána videa více než 60 účastníků soutěže z řad amatérských nadšenců i posluchačů baletních škol. Všem zúčastněným bychom tímto chtěli znovu velmi poděkovat!

 

5. 01. 2021

Baletiště mezi 10 nejlepšími reklamami roku 2020!

S velkou radostí bychom se vám chtěli pochlubit, že Baletiště bylo portálem Marketing Journal zařazeno mezi 10 nejlepších reklam roku 2020. Máme velkou radost a děkujeme!   "Málokterý segment je letošní rokem ve stínu koronaviru postižen tolik jako kultura. O to více osvěžující je, že jedna z nejpozitivnějších reklam poslední doby náleží kulturní instituci, konkrétně Baletu Národního divadla Brno, který ji umístil na brněnské letiště. V tříminutovém krátkém filmu jsou ve víru tance zakomponovaného do letištního provozu představeny hry, které tato instituce nachystala pro diváky v sezóně 2020/2021. Vše pak končí odjezdem z „baletiště“, pravděpodobně na místo činu, tedy na jeviště Národního divadla Brno (NdB). Na české poměry svou dynamikou a střihem výjimečná záležitost nevznikla v dílně áčkových reklamních agentur, do značné míry jde o počin týmu Národního divadla Brno." (Marketing Journal)

 

4. 01. 2021

Tančíme s Louskáčkem! :) Soutěž Baletu NdB

Soutěž Tančíme s Louskáčkem! :) Na Facebooku, Instagramu a YouTube Baletu Národního divadla najdete celkem pět videí tanců z baletu Louskáček, které vyučují tanečníci ze souboru baletu. V yberte si jedno nebo více z videí, natočte jak vy, vaše děti, váš partner, maminka, dědeček... nebo všichni dohromady danou choreografii tančí a do 17. 1. 2021 je pošlete na email dancebrno@ndbrno.cz. Vybírat můžete z těchto tanců: Mechanický vojáček, Harlekýn a Kolombína, Arabský tanec, Ruský tanec a Španělský tanec. Pro vítěze máme připravené krásné ceny. A na  vaše videa se moc těšíme!

 

24. 12. 2020

Vánoční dárek od Baletu NdB!

Domluvili jsme se s Ježíškem, že bychom Vám po letošním zvláštním roce chtěli dát něco speciálního. Přijměte tedy pozvání do Sněhového království, kterým vás, stejně jako Klárku, provede krásný Princ, poznáte Sněhovou královnu, Sněhového kavalíra a spoustu tančícich a vznášejících se vloček. Tento dárek Vám chceme věnovat jako poděkování za Vaši přízeň i v této složité době. Dělalo nám obrovskou radost pro Vás tuto část baletu Louskáček nazkoušet, zatančit a natoč it.  Nádherné a kouzelné Vánoce Vám přeje celý Balet Národního divadla Brno!

 

23. 11. 2020

Umělecký šéf Baletu NdB Mário Radačovský jako host ArtZóny na ČT!

V úterý 24. listopadu 2020 od 20:15 můžete vidět uměleckého šéfa Baletu NdB Mária Radačovského jako hosta ArtZóny na ČT! Sedm let je uměleckým šéfem Baletu Národního divadla Brno, za sebou má ale také úctyhodnou taneční a choreografickou kariéru na Slovensku, v Čechách a především v zahraničí. V Haagu tančil u světoznámého českého choreografa Jiřího Kyliána jako začínající sólista, pokračoval do Montrealu, aby následně vedl Balet Slovenského národního di vadla v Bratislavě, jeho choreografie tančily balety v Kanadě, USA, na Novém Zélandu. Pozvání do ArtZóny přijal Mário Radačovský. Představí nám mimo jiné novou inscenaci, kterou zrežíroval k příležitosti 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena. Protože k osobní návštěvě nového baletního představení vás zatím pozvat nemůžeme, upozorníme vás na několik kulturních tipů dostupných online.

 

2. 11. 2020

Informace k výuce Baletní školy I. V. Psoty od 25. 10. 2020

Aktualizace informací k výuce na Baletní škole po oznámení prodloužení nouzového stavu v ČR do 20. 11. 2020. 

 

16. 10. 2020

Brno na růžovo

Říjen je po celém světě měsícem boje proti rakovině prsu a podpory žen s touto nemocí. Brno na růžovo je osvětovou kampaní statutárního města Brna na podporu boje proti rakovině prsu a my jsme hrdí, že můžeme být jeho ambasadory.  Vyslechněte si poselství přímo od členky souboru Baletu NdB Kristýny Kmentové a po dpořte s námi projekt sdílením tagu  # brnonaruzovo ! Váš Balet NdB

 

12. 10. 2020

Inscenace Radio and Juliet nominována na Ceny divadelních novin 2019/20.

Naše poslední premiéra Radio and Juliet choreografa Edwarda Cluga je nominováná je Ceny Divadelních novin 2019/20!

 

12. 10. 2020

Dočasné omezení Baletní školy I. V. Psoty

Vážení rodiče a návštěvníci kurzů,   Na základě usnesení vlády ČR č. 996 ze dne 8. 10. bude Baletní škola I. V. Psoty, od 9. 10.  min. do 25. 10., zavřena.    Děkujeme za pochopení.

 

8. 10. 2020

DÁMA S KAMÉLIEMI OCENĚNA MAGAZÍNEM DANCE EUROPE!

Dance Europe magazín uděloval ceny kritiky!  Naše premiéra Dáma s kaméliemi Valentiny Turcu se dostala mezi pět nejlepších premiér roku!   A hlavní představitelé Klaudia Radačovská  jako Marguerite Gautierová a Arthur Abram  jako Armand Duval mezi pět nejlepších ženských a mužských tanečních výkonů!  Gratulujeme! :)

 

2. 10. 2020

ZRUŠENÁ PŘEDSTAVENÍ: EDITH, VRABČÁK Z PŘEDMĚSTÍ; LÚČNICA – SLOVENSKÝ TRIPTYCH

Milí diváci, v souvislosti s přijetím krizových opatření vlády ČR jsme nuceni zrušit představení: EDITH, VRABČÁK Z PŘEDMĚSTÍ: 5. října 2020, Mahenovo divadlo. LÚČNICA – SLOVENSKÝ TRIPTYCH: 11. října 2020, Janáčkovo divadlo. Tato situace nás velmi mrzí ještě o to víc, že nebudeme schopni nabídnou náhradní představení Edith, vrabčák z předměstí, které mělo mít právě v pondělí 5. října derniéru. Se souborem Lúčnica jednáme o novém termínu na jaro 2021. Jak postupovat při vracení vstupenek? 1. Vstupenky zakoupené on-line – peníze budou automaticky vráceny na účet, ze kterého byly zakoupeny. 2. Vstupenky zakoupené na zákaznickém centru NdB – vstupenky můžete vrátit na stejném místě nebo využít e-mail storno@ndbrno.cz. Tam prosíme o zaslání skenu nebo čísla vstupenky a čísla účtu, kam vrátíme částku za vstupenky. Vracení vstupenek je možné do 30. 10. 2020. Děkujeme za pochopení a Vaši přízeň. Váš Balet NdB

 

25. 09. 2020

ZMĚNA PŘEDSTAVENÍ!!! SOBOTA 26. ZÁŘÍ 2020. EDITH, VRABČÁK Z PŘEDMĚSTÍ

Vážení diváci,  ze zdravotních důvodů hlavní představitelky představení Edith, vrabčák z předměstí, zpěvačky Radky Fišarové, jsme nuceni provést změnu představení. V sobotu 26. září 2020 odtančíme místo představení Edith, vrabčák z předměstí představení Radio and Juliet, které mělo premiéru 8. 8. 2020. Všichni diváci mají následující možnosti. 1. Ponechat si vstupenky a zhlédnout představení  Radio and Juliet  místo  Edith, vrabčáka z předměstí.  2. Vyměnit vstupenky za jiný termín představení Edith, vrabčák z předměstí (4. (2x) a 5. října 2020) nebo za jakékoli jiné představení Baletu NdB a to na Zákaznickém centru NdB (Dvořákova 11) do 6. 10. 2020. 3. Vrátit vstupenky na Zákaznickém centru NdB (Dvořákova 11) do 6. 10. 2020. Tato situace nás velmi mrzí a hluboce se omlouváme. Moc děkujeme za pochopení a Vaši přízeň. Váš Balet NdB

 

15. 09. 2020

VAŠÍ CÍLOVOU DESTINACÍ JE BALETIŠTĚ BRNO

PŘIPRAVTE SE NA PŘISTÁNÍ DO NOVÉHO STOLETÍ BALETU NÁRODNÍHO DIVADLA BRNO A VČAS SI ZAREZERVUJTE SVOJI BALETENKU! TĚŠÍME SE NA VÁS! Váš Balet NdB

 

11. 09. 2020

ZMĚNA PŘEDSTAVENÍ!!! EDITH, VRABČÁK Z PŘEDMĚSTÍ

Vážení diváci, ze zdravotních důvodů hlavní představitelky představení Edith, vrabčák z předměstí, Radky Fišarové, jsme nuceni provést změnu představení. V sobotu 12. a v neděli 13. září odtančíme místo představení Edith, vrabčák z předměstí představení Radio and Juliet, které mělo premiéru 8. 8. 2020.  Všichni diváci mají následující možnosti.  1. Ponechat si vstupenky a zhlédnout představení  Radio and Juliet  místo  Edith, vrabčáka z předměstí .  2. Vyměnit vstupenky za jiný termín představení Edith, vrabčák z předměstí (26. září nebo 4. (2x) a 5. října 2020) nebo za jakékoli jiné představení Baletu NdB a to na Zákaznickém centru NdB (Dvořákova 11) do 30. 9. 2020. 3. Vrátit vstupenky na Zákaznickém centru NdB (Dvořákova 11) do 30. 9. 2020.  Děkujeme za pochopení a Vaši přízeň.  Váš Balet NdB

 

10. 09. 2020

Dodatečné kolo talentových přijímacích zkoušek do Baletní školy I. V. Psoty

Baletní škola I. V. Psoty vyhlašuje dodatečné kolo talentových přijímacích zkoušek do kurzů pro děti.

 

10. 09. 2020

Lúčnica v říjnu 2020 v Brně!

Slovenská folklórní legenda bude 11. října opět hostem Baletu NdB, tentokrát s novým programem! Titul  Slovenský triptych  našel inspiraci v lidové kultuře, hudbě a tanci ve spojení se základními pracovními sférami slovenského života minulosti. Pastýřství, zemědělství a řemesla utvářela svérázný slovenský folklor v horách, úrodných nížinách i ve městech. Skvělí tanečníci, orchestr i zpěváci, to je Lúčnica!

 

9. 09. 2020

VÝSLEDKY TALENTOVÝCH PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK DO BALETNÍ ŠKOLY I. V. PSOTY

Vážení uchazeči, níže najdete výsledky uvedené pod číslem , které vám bylo na registraci přiděleno. Všem uchazečům byl taktéž rozeslán e-mail s rozhodnutím o přijetí či nepřijetí. 

 
1 2 3 4 5 6 10   Následující   ››